Czemu rządzi “palec w oko” i fajnie jest zamykać dzieci w klatce?

Prawica palec Lichocka PiS

Czyli “palec w oko” Lichockiej to tylko wybryk? Co mają z tym wspólnego wybory w UK? I co ma zrobić przyzwoity człowiek?

Gest Lichockiej najlepiej podsumował Palec Maciek Stuhr i więcej o nim pisać nie trzeba.  Lecz jest ważniejsze pytanie  – czemu wciąż popieracie PiS? Wam okradanie PCK nie przeszkadza?

 

“Palec w oko” kalekom, babom i innym patafianom

Przecież wyskok Lichockiej to nie pierwszy przypadek pokazania prawicowej pogardy. Przypomnę jak potraktowano rodziców niepełnosprawnych. Upokorzenie, przy oklaskach prawicowych wyborców. Słyszałem emerytkę na ławeczce “W głowach im się pani poprzewracało. Pieniędzy chcą! A państwo daje im w bonach”. Więc staliśmy z boku i patrzyliśmy się, bo nas to nie dotyczy.

Albo głupie bachory, co do nauki wziąć się nie chcą, a my mieliśmy po 40 dzieci w klasie, rodzice pasem was prali i na ludzi wyrośliśmy. No nie? Reforma jest super.

PiS świetnie znajduje ofiary – leniwych nauczycieli, zachłannych lekarzy, niepełnosprawnych, aby uzasadnić czemu to im, i tylko ich wyborcom, należy się kasa. Miastowe, wykształciuchy, lewaki, rozwydrzone feministki i geje – my jesteśmy winni wszystkiemu.

 

Upadek “Czerwonego Muru” czyli klęska współczucia Labour Party

W ostatnich wyborach w UK Labour Party poniosła ogromną klęskę. Runął “czerwony mur” – robotnicze okręgi, które dotąd wspierały Partię Pracy, zagłosowały na konserwatystów, którzy przecież zabrali im miejsca pracy, niszczą opiekę zdrowotną i socjalną. Czemu? Bo konserwatyści wskazali wroga – jest źle, bo Bruksela i Polski emigrant zabierają pracę.

Dlaczego? Warto przeczytać w “The Guardian” Dlaczego starsi wyborcy porzucili Partię Pracy? by zrozumieć jak skuteczna jest prawicowa propaganda nienawiści. Nie chcemy współczuć obcym, innym. Emigrantom, kalekom, bachorom, słusznie lanym babom. Chcecie by świat był prosty. A Wam się po prostu należy.

I taką historię opowiada Wam prawica.

 

Dzieci w klatce Trumpa

Pamiętacie jak na rozkaz Trumpa zamykano emigranckie dzieci do klatek? Odrywano maluchy od rodziców? Ale Amerykanie i górale, sami nielegalni emigranci, kochają Trumpa. Pokazuje muzułmanom gdzie ich miejsce, jest taki mocny i taki dzielny. Daje wam wrogów, to najważniejsze. Bachory emigrantów to mali wrogowie.

 

Co nam kryzys, grunt, że Kurdów biją

Wiecie jaki kryzys jest w Turcji? Lira spadła TRZYKROTNIE. Inflacja szaleje. I co? I nic, bo wyborcy Erdogana nadal go popierają. Wszak rozprawił się z Kurdami, elitą sędziów i niewierzącymi inteligentami, a to się liczy. Prawda?

Ta strategia prawicy jest stara jak demokracja. Przypomnę co pisał o endekach Pruszyński Żółci ludzie Tego potrzebujesz?

 

To co możesz zrobić?

Zadajesz sobie pytanie – to co mogę zrobić?  “W gruncie rzeczy (…) to sprawa smaku” Herberta. Rozumiem, że 5 lat temu wsparłaś PiS, też miałem dość PO. Możesz wspierać PiS dalej, za kasę.

Albo w najbliższe wybory możesz zagłosować na cokolwiek bardziej ludzkiego. Niedługo będziesz miała, być może ostatnią, szansę

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply